Wynik NIFTY po 5 dniach!

Test NIFTY Pro – jak długo czeka się na wynik badania? Wynik NIFTY po 5 dniach!

Dowiedz się, jak długo trwa oczekiwanie na wynik badania NIFTY Pro! Wynik dostępny po zaledwie 5 dniach od wykonania testu prenatalnego!
Czerwone serce małe | Nifty Pro
Zespół NIFTY
6 minut do przeczytania

Spis treści:

This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak długo trwa analiza próbki w teście NIFTY Pro? A może chciałbyś wiedzieć, czy wynik jest dostępny online? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie! Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat czasu oczekiwania na wynik testu NIFTY Pro oraz innych aspektów z nim związanych.

Dowiedz się również, jak szybko można umówić się na badanie, gdzie je wykonać oraz jakie są korzyści z jego wykonania. Nie zabraknie również informacji na temat różnic między testem NIFTY a amniopunkcją oraz bezpieczeństwa obu tych metod diagnostycznych. Zapraszamy do lektury!

Czas oczekiwania na wynik badania NIFTY Pro

Badanie NIFTY Pro to szybka i skuteczna metoda diagnozowania wad genetycznych u płodu. Jednym z najważniejszych czynników, na który warto zwrócić uwagę, jest czas oczekiwania na wynik tego testu. Wynik NIFTY Pro jest dostępny w ciągu maksymalnie 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do laboratorium. Jest to jednak jedynie maksymalny czas oczekiwania, ponieważ często wynik jest dostępny znacznie wcześniej, nawet w ciągu 5-6 dni roboczych.

Warto również zaznaczyć, że wynik badania NIFTY Pro jest dostępny online w całej Polsce. Oznacza to, że pacjent nie musi czekać na przesyłkę dokumentu ani umawiać się na wizytę w placówce medycznej. Wynik jest podpisywany elektronicznie i stanowi oryginał. Dzięki temu pacjent może natychmiast zapoznać się z wynikiem i skonsultować go z lekarzem genetykiem.

Szybkie terminy badań NIFTY Pro

Terminy badania NIFTY Pro są dostępne szybko i sprawnie w całej Polsce. Można umówić się na to badanie nawet w ciągu jednego dnia, co jest niezwykle korzystne dla pacjentów oczekujących na wynik. Dzięki temu można szybko poznać informacje dotyczące ewentualnych wad genetycznych u płodu i podjąć odpowiednie kroki w przypadku konieczności dalszych badań lub leczenia.

Badanie NIFTY Pro można wykonać zarówno w autoryzowanych placówkach medycznych, jak i w domu. Jest to ogromne udogodnienie dla pacjentów, którzy nie muszą podróżować do odległych miejsc, aby przeprowadzić test. Pobranie próbki krwi może odbyć się w wygodnym dla pacjenta miejscu, a transport do laboratorium jest szybki i bezpieczny.

Zakres badanych chorób w teście NIFTY Pro

Test NIFTY Pro to zaawansowane badanie genetyczne, które pozwala na wykrycie różnych wad chromosomowych u płodu. Test ten obejmuje szeroki zakres badanych chorób, umożliwiając dokładną ocenę ryzyka ich wystąpienia, w tym w ciąży bliźniaczej.

W ramach testu NIFTY Pro możliwe jest wykrycie trzech najczęstszych wad chromosomowych, takich jak zespół Downa (trisomia 21), zespół Edwardsa (trisomia 18) oraz zespół Patau (trisomia 13). Ponadto, badanie obejmuje również inne trisomie, takie jak trisomia 9 i trisomia 16. Istnieje także możliwość wykrycia mikrodelecji i zespołów duplikacji, aż 84 mikrodelecji i duplikacji.

Warto zaznaczyć, że test NIFTY pro ma znacznie szerszy zakres badań niż test PAPPA oraz Prenatal TestDNA. O ile test PAPPA ocenia jedynie ryzyko wystąpienia jednej z trisomii, Prenatal Test DNA wykrywa 9 mikrodelecji to test NIFTY Pro bada wiele innych wad chromosomowych oraz mikrodelecji i mikroduplikacji. Czułość testu NIFTY pro wynosi ponad 99% dla trisomii 21, co czyni go bardzo skutecznym narzędziem diagnostycznym.

Dlaczego warto wykonać test NIFTY Pro u nas?

Wybór naszej placówki do wykonania testu NIFTY Pro niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim oferujemy szybkie terminy badań, co pozwala pacjentom na natychmiastowe uzyskanie informacji dotyczących wad genetycznych u płodu. Bez długiego oczekiwania można podjąć odpowiednie kroki w przypadku konieczności dalszych badań lub leczenia.

Ponadto, zapewniamy możliwość skorzystania z rat i płatności odroczonej. To oznacza, że pacjenci mogą rozłożyć opłatę za badanie na dogodne dla siebie raty, co jest szczególnie istotne w przypadku kosztownych procedur medycznych. Naszym celem jest zapewnienie pacjentom pełnej dostępności do nowoczesnych i skutecznych badań genetycznych.

Badanie NIFTY Pro można wykonać zarówno w autoryzowanych placówkach medycznych, jak i w domu. Oferujemy możliwość pobrania próbki krwi w wygodnym dla pacjenta miejscu, co znacznie ułatwia proces przeprowadzenia testu. Bez względu na wybraną opcję, gwarantujemy profesjonalną obsługę i bezpieczny transport próbki do laboratorium.

Co zrobić, jeśli jakość próbki nie będzie wystarczająca do badania?

W przypadku, gdy jakość pobranej próbki krwi nie będzie wystarczająca do przeprowadzenia badania NIFTY Pro, istnieje możliwość ponownego pobrania próbki. Z takiej sytuacji pacjent powinien skonsultować się z naszymi specjalistami.

Niewystarczająca jakość próbki może wynikać z różnych czynników, takich jak niewłaściwe pobranie krwi czy uszkodzenie próbki podczas transportu. Konsekwencje niewystarczającej jakości próbki mogą obejmować konieczność ponownego pobrania krwi oraz wydłużenie czasu oczekiwania na wynik badania. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że profesjonalne laboratoria dokładają wszelkich starań, aby zapewnić jak najwyższą jakość i wiarygodność wyników.

Test NIFTY a amniopunkcja – różnice i bezpieczeństwo

Czym różni się test NIFTY od amniopunkcji? Test NIFTY pro i amniopunkcja to dwie różne metody badania prenatalnego, które służą do diagnozowania wad genetycznych u płodu. Główna różnica między tymi dwoma testami polega na ich charakterze - test NIFTY Pro jest przesiewowym badaniem genetycznym, podczas gdy amniopunkcja jest testem diagnostycznym.

Test NIFTY Pro polega na pobraniu próbki krwi od matki i analizie DNA płodu. Badanie to pozwala na wykrycie różnych wad chromosomowych oraz mikrodelecji i mikroduplikacji, przy czym wyniki są opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem. Jest to bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która nie wiąże się z ryzykiem powikłań dla matki i płodu.

Jak odczytać wynik testu NIFTY Pro?

Wynik testu NIFTY Pro jest przekazywany pacjentkom w formie szczegółowego raportu, który zawiera kluczowe informacje na temat ryzyka wystąpienia określonych zaburzeń genetycznych. Oto kilka podstawowych wskazówek, jak interpretować te wyniki:

  1. Ryzyko Aneuploidii: Wynik testu określa ryzyko wystąpienia najczęstszych aneuploidii chromosomalnych, takich jak trisomia 21 (zespół Downa), trisomia 18 (zespół Edwardsa) i trisomia 13 (zespół Patau). Wyniki są przedstawiane jako ryzyko "wysokie" lub "niskie".
  2. Mikrodelecje i Mikroduplikacje: Test NIFTY Pro może również identyfikować szereg mikrodelecji i mikroduplikacji, które mogą prowadzić do różnych zaburzeń genetycznych. Wyniki dla tych zaburzeń są także klasyfikowane jako wysokie lub niskie ryzyko.
  3. Wyniki Dodatkowe: NIFTY Pro oferuje opcję dodatkowych badań na nieprawidłowości chromosomów płciowych oraz inne opcjonalne analizy, które mogą być włączone na życzenie pacjenta.
  4. Interpretacja i Działania: Każdy wynik oznaczony jako "wysokie ryzyko" powinien być omówiony z lekarzem prowadzącym, który może zalecić dalsze badania diagnostyczne, takie jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki, w celu potwierdzenia diagnozy.
  5. Poradnictwo Genetyczne: Zaleca się, aby wyniki testu omówić także z genetykiem, który może pomóc zrozumieć potencjalne implikacje wyników dla zdrowia dziecka oraz zaplanować odpowiednie postępowanie.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Co to jest test NIFTY Pro?

A: Test NIFTY Pro to zaawansowane badanie genetyczne przeprowadzane w laboratorium, pozwalające na otrzymanie wyniku dotyczącego ryzyka wystąpienia pewnych zaburzeń genetycznych u płodu, takich jak 6 trisomii.

Czym jest wynik fałszywie negatywny w teście NIFTY Pro?

Wynik fałszywie negatywny oznacza, że test wskazał brak ryzyka wystąpienia określonej wady genetycznej u płodu, podczas gdy w rzeczywistości ryzyko to istnieje.

Czy warto wykonać test NIFTY Pro

Tak, test NIFTY Pro to badanie genetyczne o wysokiej skuteczności i dokładności, które pozwala szybko uzyskać wynik dotyczący ryzyka wad genetycznych.

Jakie informacje można otrzymać z wyniku testu NIFTY Pro?

Wynik testu NIFTY Pro zawiera informacje dotyczące ryzyka wystąpienia trisomii oraz innych wad genetycznych u płodu, co umożliwia świadome podejmowanie decyzji medycznych.

Jak przeprowadzić test NIFTY Pro?

Test NIFTY Pro wymaga pobrania próbki krwi, która następnie jest analizowana w laboratorium w celu uzyskania wyniku dotyczącego ryzyka wystąpienia wad genetycznych u płodu.

Ikonka strzałki | test Nifty Pro

Zarezerwuj wizytę online! Teraz -15%

Prosimy o wypełnienie formularza. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu potwierdzenia terminu.

1. Wybierz poradnię lub wizytę domową
2. Wybierz lokalizację

Zadzwonimy do Ciebie, aby znaleźć najbliższą poradnię

3. Wybierz preferowaną datę testu.
Ikonka kalendarza | Nifty Pro
4. Wprowadź swoje dane osobowe
REZERWACJA BEZ RYZYKA
W każdej chwili możesz zaktualizować lub anulować swoją rezerwację
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie rezerwacji. Klikając "Zarezerwuj termin" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i przetwarzaniem Twoich danych przez Centrum Testów Genetycznych Sp. z o.o.
Dostępne metody płatności
Logo Master Card | Test Nifty ProLogo Visa | Test Nifty ProLogo Blik | Test Nifty Proprzelewy 24 logo | nifty pro testklarna logo | nifty pro testgoogle pay logo | nifty pro testapple pay logo | nifty pro testprzelew 
bankowy logo | Test Nifty Pro
Logo Powered by Stripe | Test Nifty Pro
Dziękuję! Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
2. Wpisz swój adres
3. Wybierz preferowaną datę testu.
Ikonka kalendarza | Nifty Pro
4. Wprowadź swoje dane osobowe
REZERWACJA BEZ RYZYKA: Bez płatności z góry
W każdej chwili możesz zaktualizować lub anulować swoją rezerwację
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie rezerwacji. Klikając "Zarezerwuj termin" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i przetwarzaniem Twoich danych przez Centrum Testów Genetycznych Sp. z o.o.
Dostępne metody płatności
Logo Master Card | Test Nifty ProLogo Visa | Test Nifty ProLogo Blik | Test Nifty Proprzelewy 24 logo | nifty pro testklarna logo | nifty pro testgoogle pay logo | nifty pro testapple pay logo | nifty pro testprzelew 
bankowy logo | Test Nifty Pro
Logo Powered by Stripe | Test Nifty Pro
Dziękuję!Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups!Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
Niebieski gradient || Nifty Pro
Fioletowy gradient || Nifty Pro
ikonks ptaszek na białym tle | Test nifty pro