kalendarz | badanie prenatalne kiedy należy je wykonać

Badania prenatalne – kiedy należy je wykonać? Jak wyglądają badania prenatalne?

Sprawdź, kiedy należy wykonać badania prenatalne! Zadbaj o spokojny przebieg ciąży.
Czerwone serce małe | Nifty Pro
Zespół NIFTY
8 min do przeczytania

Spis treści:

This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.

Z czym wiążą się badania prenatalne? Kiedy należy je wykonać? Ile jest badań prenatalnych? To pytania, które stawia sobie wiele kobiet w ciąży. Testy pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych nieprawidłowości u rozwijającego się płodu.

Zapamiętaj!

 • Badania prenatalne przeprowadzane są według określonego harmonogramu.
 • Wyróżniamy dwa typy badań prenatalnych – nieinwazyjne oraz inwazyjne.
 • Badania są szczególnie zalecane kobietom, które znajdują się w grupie ryzyka związanego m.in. z wiekiem.
 • Czas oczekiwania na wyniki badań prenatalnych może wynosić, w zależności od rodzaju testu, od kilku dni do kilku tygodni.

Co to jest badanie prenatalne w ciąży?

Badania prenatalne to bardzo ważny element opieki nad ciążą i rozwijającym się płodem. Dzięki nim możliwe jest wykrycie ewentualnych nieprawidłowości lub chorób genetycznych, co pozwala na wczesne podjęcie działań i leczenie. To z kolei poprawia szanse na prawidłowy rozwój dziecka. Testy tego rodzaju dzielą się na inwazyjne i nieinwazyjne – wszystkie są bardzo pomocne w określeniu stanu zdrowia dziecka, jednak ich wykonanie nie jest w każdym przypadku konieczne. Pojawia się więc bardzo ważne pytanie, które dotyczy badań prenatalnych – kiedy należy je przeprowadzić?

W zależności od tego, czy istnieje ryzyko chorób genetycznych lub innych problemów zdrowotnych, specjalista może zlecić jedynie niektóre z badań bądź zdecydować się na bardziej zaawansowane metody diagnostyczne. Pamiętajmy jednak, co jest jeszcze ważne w badaniach prenatalnych. Kiedy się wykonuje określone procedury, powinny być zlecone przez lekarza prowadzącego ciążę i przeprowadzane pod kontrolą.

Badania prenatalne – od kiedy?

Badania prenatalne to coraz popularniejsza metoda diagnostyczna, która pozwala na wykrycie ewentualnych zaburzeń rozwojowych u płodu. To, w którym tygodniu ciąży robi się badania prenatalne, powinno zostać ustalone przez lekarza. W trakcie procedury można sprawdzić m.in. kariotyp dziecka, czyli jego genetyczny zestaw chromosomów. Poza tym badania prenatalne pozwalają także na ocenę struktury narządów, rozwoju kości, mózgu oraz funkcjonowania układu krążenia płodu. Jednakże metody badawcze i interpretacja wyników, jak również etyka stosowania tych badań, są nadal dyskutowane i budzą wiele kontrowersji. Niemniej należy zdawać sobie sprawę, jak ważna jest rola badań prenatalnych i w jakich terminach należy je wykonać.

Na czym polegają badania prenatalne?

Zastanawiając się nad kwestią, kiedy zrobić badania prenatalne, warto wcześniej poszukać informacji o tym, na czym polegają, a także jak wyglądają badania prenatalne. To zestaw badań diagnostycznych, które mają na celu ocenę stanu zdrowia płodu podczas ciąży. Umożliwiają one identyfikację różnorodnych wad genetycznych i chromosomowych, a także innych problemów zdrowotnych u nienarodzonego dziecka. Mogą to być badania zarówno nieinwazyjne (USG czy testy krwi matki), jak i inwazyjne, takie jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki. Badania prenatalne pomagają w wykryciu potencjalnych czynników ryzyka i zagrożeń, co pozwala na podjęcie decyzji o odpowiednim leczeniu, monitorowaniu ciąży, a nawet o możliwości przeprowadzenia interwencji medycznej na płodzie.

Nieinwazyjne badania prenatalne

Nieinwazyjne badania prenatalne to zestaw testów, które mają na celu ocenę stanu zdrowia płodu bez konieczności przeprowadzania procedur potencjalnie ryzykownych. Są one bezpieczne zarówno dla matki, jak i dla dziecka, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla wielu ciężarnych. Zazwyczaj są traktowane jako standardowa procedura już na wczesnym etapie ciąży. Kiedy wykonuje się badania prenatalne tego rodzaju? Właściwie następują już w pierwszych tygodniach po potwierdzeniu zapłodnienia, a najczęściej proponowanymi są testy przesiewowe – ale nie tylko.

Badanie USG prenatalne

Badanie USG (ultrasonografia) płodu to podstawowe, nieinwazyjne badanie prenatalne, które pozwala na monitorowanie rozwoju dziecka w łonie matki. Wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które są nieszkodliwe dla matki i dziecka. Podczas badania USG lekarz obserwuje obraz na monitorze, który jest tworzony dzięki odbiciu fal ultradźwiękowych od tkanek ciała. Pozwala to na ocenę wielkości, pozycji oraz anatomii płodu, a także na wykrycie ewentualnych wad wrodzonych. Badanie USG daje możliwość obserwacji ruchów dziecka, oceny ilości płynu owodniowego, a także stanu łożyska. Nie trzeba zastanawiać się, kiedy badania prenatalne tego typu są wykonywane – to rutynowa procedura.

Badanie USG genetyczne

Badanie USG genetyczne to specjalistyczne badanie ultrasonograficzne, które przeprowadza się zazwyczaj między 11. a 14. tygodniem ciąży. Jego celem jest ocena ryzyka wystąpienia niektórych chorób genetycznych, w tym zespołu Downa. Podczas badania lekarz dokładnie analizuje strukturę ciała dziecka, mierzy grubość fałdu karkowego oraz przeprowadza badanie przesiewowe PAPP-A. Wyniki tych badań pozwalają na ocenę ryzyka wystąpienia wad genetycznych. Pamiętaj, że wyniki są oceniane indywidualnie dla każdej pacjentki.

Test PAPP-A

Test PAPP-A (Pregnancy Associated Plasma Protein-A) to badanie przesiewowe, kiedy robi się badania prenatalne, takie jak USG. Przeprowadza się je w pierwszym trymestrze ciąży, najczęściej między 11. a 14. tygodniem. Badanie to polega na oznaczeniu w surowicy krwi matki stężenia białka PAPP-A, produkowanego przez łożysko. Nieprawidłowo niskie stężenie PAPP-A może sugerować zwiększone ryzyko wystąpienia niektórych wad genetycznych, w tym zespołu Downa.

Test NIFTY Pro

Test NIFTY Pro (Non-Invasive Fetal Trisomy test) to nowoczesne, nieinwazyjne badanie prenatalne, które pozwala na wykrycie niektórych wad genetycznych płodu już od 10. tygodnia ciąży. Badanie charakteryzuje się wysoką skutecznością i polega na analizie wolnego DNA płodu w krwi matki. Technika ta pozwala na identyfikację najczęstszych aberracji chromosomowych, takich jak zespół Downa, zespół Edwardsa czy zespół Pataua.

Test potrójny

Test potrójny to badanie przesiewowe, które wykonuje się między 15. a 20. tygodniem ciąży. Jest to badanie krwi matki, które polega na oznaczeniu stężenia trzech substancji: alfafetoproteiny (AFP), hormonu ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) oraz estriolu niezwiązanego (uE3). Nieprawidłowe stężenia tych substancji mogą sugerować zwiększone ryzyko wystąpienia niektórych wad genetycznych,

Rodzaje badań prenatalnych – badania inwazyjne

Inwazyjne badania prenatalne to takie, które polegają na pobraniu próbek z organizmu płodu lub łożyska w celu przeprowadzenia szczegółowych badań genetycznych. Inwazyjne badania prenatalne umożliwiają wykrycie różnych wad genetycznych i chromosomowych. Przyszłe mamy podchodzą do nich z ostrożnością, ponieważ pojawia się ryzyko poronienia. Jest ono minimalne, ale nie można go całkowicie wykluczyć. Warto przyjrzeć się bliżej najczęściej zlecanym procedurom inwazyjnym.

Amniopunkcja

Amniopunkcja to badanie, podczas którego za pomocą specjalnej igły pobierana jest próbka płynu owodniowego. Płyn owodniowy zawiera komórki płodu, które następnie są poddawane badaniom genetycznym.

Biopsja kosmówki

Biopsja kosmówki (CVS) to badanie, które polega na pobraniu próbki kosmówki, części łożyska zawierającej komórki płodu. Jej głównym celem jest wykrycie potencjalnych wad genetycznych i chromosomowych u płodu. Procedura ta odbywa się pod kontrolą ultrasonografii i może być wykonana przez brzuch lub przez szyjkę macicy.

Kordocenteza

Kordocenteza to badanie, podczas którego pobiera się próbkę krwi płodu bezpośrednio z pępowiny. Procedura pozwala na szczegółowe badanie chromosomów płodu, a także na sprawdzenie, czy dziecko nie jest zarażone lub nie cierpi na anemię. Jest wykonywana pod kontrolą ultrasonografii, a igła zostaje wprowadzona przez brzuch matki.

Kiedy wykonać badania prenatalne – w którym tygodniu ciąży?

Wiele kobiet ma sporo wątpliwości związanych z badaniami prenatalnymi. Kiedy się robi badania USG oraz badania przesiewowe, a także procedury inwazyjne? Najważniejsze jest, aby wykonać je we właściwym czasie. Trudno jednoznacznie określić konkretny termin badania prenatalnego – od którego tygodnia można je robić. Choć niektóre testy, jak badanie USG, można przeprowadzić w dowolnym momencie ciąży, to inne mają określone ramy czasowe. Na przykład badanie PAPP-A zazwyczaj wykonuje się między 11. a 14. tygodniem ciąży. Najwcześniej przeprowadzany może być test NIFTY Pro – miarodajne wyniki kobieta może otrzymać już w 10. tygodniu ciąży.

W przypadku testów inwazyjnych to, w którym tygodniu ciąży badania prenatalne tego rodzaju zostaną wykonane, w dużej mierze zależy od lekarza. Zazwyczaj zleca się je podczas diagnostyki niepokojących wyników USG oraz testów przesiewowych.

Badania prenatalne – kiedy są szczególnie zalecane?

Kiedy się robi badania prenatalne – czy są jakieś specjalne zalecenia? Są zazwyczaj polecane wszystkim kobietom w ciąży, jednak istnieją szczególne wskazania, które mogą wymagać ich wykonania. Kobiety, które ukończyły 35. rok życia, muszą się liczyć ze zwiększonym ryzykiem urodzenia dziecka z wadą genetyczną, taką jak zespół Downa. Inne zalecenia co to tego, kiedy wykonać badania prenatalne, to:

 • historia medyczna – jeśli w rodzinie występują dziedziczne choroby genetyczne lub powtarzające się wady wrodzone, badania prenatalne mogą pomóc ocenić ryzyko ich wystąpienia u dziecka;
 • nieprawidłowe wyniki innych badań – jeżeli wcześniejsze badania prenatalne (USG czy testy przesiewowe) wykazały możliwość wystąpienia wad lub chorób genetycznych, lekarz może zalecić dodatkowe testy, takie jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki;
 • poprzednie ciąże – jeżeli w poprzednich ciążach urodziły się dzieci z wadami genetycznymi lub rozwojowymi, zaleca się wykonanie badań prenatalnych;
 • ekspozycja na potencjalne czynniki teratogenne – jeżeli kobieta była narażona na substancje lub warunki, które mogą wpływać na rozwój płodu (np. niektóre leki, substancje chemiczne, infekcje), badania prenatalne mogą pomóc ocenić ewentualne ryzyko dla dziecka;
 • metoda zapłodnienia – w przypadku ciąż powstałych w wyniku procedur zapłodnienia in vitro, zwłaszcza gdy użyto dawczego materiału genetycznego, również warto wykonać badania prenatalne.

Przesiewowe badania prenatalne – kiedy wykonać?

Przesiewowe badania prenatalne – w którym tygodniu można je wykonać? Zazwyczaj planowane są na określone etapy ciąży:

 • badanie USG oraz test PAPP-A – wykonuje się zwykle między 11 a 14 tygodniem ciąży;
 • test potrójny – warto wykonać już w 15 tygodniu ciąży;
 • test NIFTY Pro – ten nowoczesny test genetyczny można przeprowadzić już od 10 tygodnia ciąży;
 • badanie USG w drugim trymestrze: przeprowadza się je zazwyczaj między 18. a 22. tygodniem ciąży.

Kiedy na badania prenatalne diagnostyczne?

Kiedy robić badania prenatalne diagnostyczne? Wykonuje się na polecenie lekarza, jednak to kobieta podejmuje ostateczną decyzję – wiąże się ono bowiem z ryzykiem powikłań. Jednak dzięki niemu można z 99 procentową dokładnością określić, czy płód nie jest zagrożony wadami rozwojowymi lub najczęściej występującymi chorobami genetycznymi. Sprawdźmy, kiedy się robi badania prenatalne w ciąży, co do której zachodzą obawy:

 • biopsja kosmówki zazwyczaj przeprowadzany jest między 11. a 14. tygodniem ciąży;
 • amniopunkcję wykonuje się między 15. a 20. tygodniem ciąży;
 • kordocenteza jest zazwyczaj przeprowadzana po 20. tygodniu ciąży.

Rozpoznanie ciąży – w którym miesiącu badania prenatalne?

W którym tygodniu robi się badania prenatalne? Takie pytanie pojawia się wśród kobiet, które dopiero otrzymały pozytywny wynik testu. Najwcześniejsze badanie prenatalne, które jest zwykle wykonywane, to badanie ultrasonograficzne, znane również jako USG. Może być ono przeprowadzane już od 5.-6. tygodnia ciąży, choć najczęściej wykonuje się je między 8. a 14. tygodniem. W tym okresie lekarz może ocenić rozwój embrionu, sprawdzić, czy ciąża rozwija się w macicy i czy nie jest ciążą mnogą. Tego rodzaju badanie wykonuje się właściwie w każdym trymestrze ciąży.

Badania prenatalne – kiedy wykonujemy je w II trymestrze?

Badania prenatalne w drugim trymestrze ciąży to istotny etap monitorowania rozwoju płodu. W tym czasie przeprowadza się wiele różnych testów, które pomagają w ocenie zdrowia i prawidłowości rozwoju dziecka. Dlatego warto ustalić, w którym tygodniu badania prenatalne tego rodzaju należy wykonać. Ich harmonogram zwykle ustalany jest we współpracy z lekarzem. Wygląda następująco:

 • przeprowadza się tzw. test potrójny, który polega na pobraniu krwi i zbadaniu stężeń trzech hormonów w surowicy krwi matki; wykonuje się go pomiędzy 15. a 18. tygodniem ciąży;
 • 20. tydzień ciąży to czas, kiedy robi się drugie badanie prenatalne, czyli szczegółowe USG morfologiczne, czasem nazywane „USG drugiego trymestru” lub „USG strukturalnym”. Jest to bardzo istotne badanie, które wykonuje się w celu dokładnej oceny wszystkich struktur ciała dziecka;
 • pomiędzy 24. a 28. tygodniem ciąży wykonuje się również test obciążenia glukozą w celu wykrycia cukrzycy ciążowej. Ten stan może wystąpić u niektórych kobiet w ciąży i wymaga specjalnej kontroli, a także leczenia.

Badania prenatalne – do kiedy można je wykonać?

Do którego tygodnia można zrobić badania prenatalne? Wykonuje się je według określonego harmonogramu, którego należy pilnować. Ważne jest, aby pamiętać, że czas wykonania tych badań może się różnić w zależności od zaleceń lekarza, stanu zdrowia matki, historii medycznej rodziny i indywidualnego ryzyka wystąpienia nieprawidłowości genetycznych lub wrodzonych u dziecka. Zawsze konsultuj się z lekarzem, który prowadzi twoją ciążę, aby dowiedzieć się, więcej o procedurach związanych z badaniami prenatalnymi – w jakich tygodniach je wykonać, a także do którego tygodnia robi się badania prenatalne.

Jak przygotować się do pierwszego badania prenatalnego?

Przygotowanie się do pierwszego badania prenatalnego może wydawać się nieco przytłaczające, ale nie ma powodów do obaw. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby się do niego odpowiednio przygotować:

 • zbierz informacje o historii zdrowia swojej rodziny, lekarz prawdopodobnie o nią zapyta. Może to pomóc w ocenie ryzyka wystąpienia problemów oraz w podjęciu decyzji, jakie badania prenatalne zrobić;
 • zapisz datę ostatniej miesiączki, jest używana do obliczenia przewidywanego terminu porodu;
 • zastanów się, o co pytać na badaniach prenatalnych. Można poruszyć kwestie dotyczące ciąży, stylu życia, diety, ćwiczeń, dolegliwości, które możesz odczuwać, a także procedur, które mogą być konieczne;
 • przestrzegaj zaleceń dotyczących jedzenia i picia. Lekarz może zalecić, abyś przyszła na badanie prenatalne na czczo albo z pełnym pęcherzem (np. przed USG);
 • wygospodaruj więcej czasu, ponieważ pierwsza wizyta prenatalna może trwać dłużej niż typowa wizyta u ginekologa, gdyż obejmuje wiele badań i rozmów. Upewnij się, że zarezerwowałaś na nią wystarczająco dużo czasu.

Badania prenatalne – kiedy bezpłatne?

Badania prenatalne w ciąży – kiedy wykonywane są bezpłatnie? W Polsce przesiewowe badania prenatalne wykonuje się bez dodatkowych opłat, są refundowane przez NFZ. Z kolei inwazyjne badania prenatalne bezpłatne są tylko w przypadku, gdy istnieją szczególne wskazania medyczne. Na przykład, jeżeli badania przesiewowe wykazały zwiększone ryzyko wystąpienia wad genetycznych u płodu. Należy też pamiętać, że diagnostyczne badania prenatalne bez skierowania wymagają uiszczenia opłaty!

Badania prenatalne koszt

W kwestii tego, ile kosztują badania prenatalne, zawsze warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym lub z lokalnym oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), aby uzyskać najbardziej aktualne i precyzyjne informacje dotyczące dostępności i warunków przeprowadzania badań prenatalnych. Decydując się na prywatne leczenie, trzeba liczyć się z opłatami wynoszącymi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od procedury.

Gdzie zrobić badania prenatalne?

Co jeszcze warto wiedzieć o badaniach prenatalnych? Kiedy robić – to tylko jedna z ważnych kwestii! Wiele ciężarnych zastanawia się, gdzie wykonać badania prenatalne? Większość badań przesiewowych, takich jak USG czy biochemiczne krwi, można zrobić w gabinecie ginekologicznym – wiele z nich oferuje kompleksową opiekę prenatalną. Poniżej przeczytasz o innych miejscach, które są warte zaufania:

 • szpitale i kliniki zwykle mają możliwość przeprowadzenia szerokiej gamy badań prenatalnych, w tym bardziej zaawansowanych badań diagnostycznych, takich jak amniopunkcja czy biopsja kosmówki;
 • niektóre badania, takie jak badania genetyczne, mogą być wykonane w specjalistycznych laboratoriach medycznych;
 • istnieją również specjalistyczne ośrodki diagnostyki prenatalnej, które skupiają się na przeprowadzaniu badań prenatalnych.

Zawsze dobrze jest skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który jest w stanie pomóc w wyborze. Pamiętaj też, że nie wszystkie badania są dostępne w każdym miejscu, a niektóre mogą wymagać skierowania od lekarza.

Badania prenatalne – kiedy otrzymuje się wyniki?

Jak długo czeka się na rezultat badań prenatalnych? Kiedy wyniki trafią do pacjentki? Czas oczekiwania zależy od rodzaju testu. Pierwsze informacje ciężarna otrzymuje po USG prenatalnym – wyniki są przedstawiane od razu w gabinecie. Jednakże szczegółowe sprawozdanie może być dostępne kilka dni później. W przypadku innych popularnych testów czas oczekiwania wygląda następująco:

 • testy biochemiczne krwi (np. test PAPP-A, test potrójny) – ich wyniki są zwykle dostępne w ciągu kilku dni do tygodnia;
 • badania genetyczne wymagają więcej czasu, zazwyczaj wyniki są dostępne w ciągu 1-2 tygodni;
 • inwazyjne badania prenatalne (np. amniopunkcja, biopsja kosmówki) – rezultaty są zwykle dostępne w ciągu 2-3 tygodni, chociaż w niektórych przypadkach mogą być znane nieco wcześniej.

Wady i zalety badań prenatalnych

Wiele kobiet od razu sprawdza, kiedy można zrobić badania prenatalne – ale niektóre są pełne wątpliwości. Należy zaznaczyć, że badania prenatalne dostarczają niezbędnej wiedzy. Dzięki temu zarówno lekarze, jak i przyszli rodzice są lepiej przygotowani na to, co czeka ich po porodzie. Pozwoli to zapewnić dziecku możliwie najlepszą opiekę. Trzeba jednak pamiętać także o wadach badań prenatalnych. Wykrycie poważnych chorób genetycznych może stawiać rodziców przed trudnymi decyzjami – zarówno etycznymi, jak i emocjonalnymi. Oprócz tego żaden – nawet najczulszy – test nie daje 100 procentowej pewności. Oprócz tego w przypadku badań inwazyjnych istnieje niewielkie ryzyko poronienia.

Kwestia badań prenatalnych – kiedy wykonać diagnostykę – jest niezwykle istotna. To, w którym tygodniu ciąży robić badania prenatalne i czy konieczne jest rozszerzenie diagnostyki, określa lekarz po konsultacji z pacjentką. Tego rodzaju procedury pozwalają z większym spokojem oczekiwać rozwiązania. Warto więc pilnować terminów, a także wykonywać zalecane testy. W przypadku pytań lekarz prowadzący ciążę powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. Powszechnie zalecane są oczywiście badania nieinwazyjne. Metody wymagające ingerencji w ciało kobiety, w celu pobrania materiału do badania, to wyjątkowe przypadki.

Bibliografia

 • „Diagnostyka prenatalna w praktyce”, red. D. Borowski, P. Węgrzyn, M. Wielgoś, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2022.
 • „Opieka nad kobietą ciężarną”, red. A. Bień, PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Warszawa 2022.
 • D. Kornas-Biela, „Psychomedyczne i edukacyjne aspekty prenatalnej diagnozy stanu zdrowia dziecka”, Wydawnictwo KUL, Lublin 2021.
 • M, Perenc, Diagnostyka prenatalna wad rozwojowych i genetycznych – metody inwazyjne i nieinwazyjne [w:] „Przewodnik Lekarza”. 5 (5), s. 94-99, 2002.
Ikonka strzałki | test Nifty Pro

Zarezerwuj wizytę online! Teraz -15%

Prosimy o wypełnienie formularza. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu potwierdzenia terminu.

1. Wybierz poradnię lub wizytę domową
2. Wybierz lokalizację

Zadzwonimy do Ciebie, aby znaleźć najbliższą poradnię

3. Wybierz preferowaną datę testu.
Ikonka kalendarza | Nifty Pro
4. Wprowadź swoje dane osobowe
REZERWACJA BEZ RYZYKA
W każdej chwili możesz zaktualizować lub anulować swoją rezerwację
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie rezerwacji. Klikając "Zarezerwuj termin" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i przetwarzaniem Twoich danych przez Centrum Testów Genetycznych Sp. z o.o.
Dostępne metody płatności
Logo Master Card | Test Nifty ProLogo Visa | Test Nifty ProLogo Blik | Test Nifty Proprzelewy 24 logo | nifty pro testklarna logo | nifty pro testgoogle pay logo | nifty pro testapple pay logo | nifty pro testprzelew 
bankowy logo | Test Nifty Pro
Logo Powered by Stripe | Test Nifty Pro
Dziękuję! Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
2. Wpisz swój adres
3. Wybierz preferowaną datę testu.
Ikonka kalendarza | Nifty Pro
4. Wprowadź swoje dane osobowe
REZERWACJA BEZ RYZYKA: Bez płatności z góry
W każdej chwili możesz zaktualizować lub anulować swoją rezerwację
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie rezerwacji. Klikając "Zarezerwuj termin" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i przetwarzaniem Twoich danych przez Centrum Testów Genetycznych Sp. z o.o.
Dostępne metody płatności
Logo Master Card | Test Nifty ProLogo Visa | Test Nifty ProLogo Blik | Test Nifty Proprzelewy 24 logo | nifty pro testklarna logo | nifty pro testgoogle pay logo | nifty pro testapple pay logo | nifty pro testprzelew 
bankowy logo | Test Nifty Pro
Logo Powered by Stripe | Test Nifty Pro
Dziękuję!Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups!Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
Niebieski gradient || Nifty Pro
Fioletowy gradient || Nifty Pro
ikonks ptaszek na białym tle | Test nifty pro