Czy test NIFTY jest refundowany?

Czy test NIFTY jest refundowany?

Czy test NIFTY Pro jest refundowany przez NFZ? Dowiedz się o możliwościach realizacji badania prenatalnego i wykonaniu od 10 tygodnia ciąży.
Czerwone serce małe | Nifty Pro
Zespół NIFTY
5 minut do przeczytania

Spis treści:

This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.

Test prenatalny NIFTY Pro to nowoczesna metoda diagnostyki prenatalnej, która oferuje wiele korzyści dla przyszłych rodziców. W tym artykule omówimy różne aspekty tego badania, takie jak możliwość uregulowania płatności, brak refundacji NFZ, ubezpieczenie wyniku, najtańsze miejsca do wykonania testu oraz powody, dla których warto zdecydować się na NIFTY Pro.

Dowiedz się więcej o tej innowacyjnej metodzie i jak może ona pomóc w zapewnieniu zdrowia Twojemu dziecku.

Możliwość uregulowania płatności za test NIFTY Pro w dogodny sposób

Wybierając badanie prenatalne NIFTY Pro, istnieje możliwość skorzystania z różnych form opłacenia, które zapewniają wygodę i elastyczność dla Pacjentów. Jedną z opcji jest płatność ratalna, która pozwala na rozłożenie kosztu badania na kilka miesięcznych rat. Dzięki temu rodzice mogą łatwiej dostosować płatności do swoich możliwości finansowych.

Kolejną formą uregulowania płatności za test NIFTY Pro jest skorzystanie z odroczonych płatności. W ramach tej opcji, Pacjenci mają możliwość opłacenia badania nawet po jego wykonaniu. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które chciałyby przeprowadzić badanie jak najszybciej, ale potrzebują więcej czasu na zebranie środków finansowych.

Brak refundacji NFZ dla testu NIFTY Pro - dlaczego?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, test NIFTY Pro nie jest objęty refundacją przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Istnieje kilka powodów, dlaczego badanie to jest wykonywane tylko prywatnie.

Pierwszym powodem jest fakt, że test NIFTY Pro oparty jest na zaawansowanej technologii analizy wolnego płodowego DNA. Metoda NGS (Next Generation Sequencing) oraz techniki bioinformatyczne, które są wykorzystywane w tym badaniu, zapewniają bardzo wysoką czułość i dokładność wyników. Jednakże, zastosowanie tych nowoczesnych technologii wiąże się z kosztami, które muszą być pokryte przez Pacjentów.

Ubezpieczenie wyniku testu NIFTY Pro - co obejmuje?

Gwarantujemy wsparcie naszych konsultantów medycznych, którzy przekazują wynik i tłumaczą dalsze kroki. Pierwszym z nich jest możliwość umówienia darmowej konsultacji z lekarzem genetykiem w 48h od otrzymania wyniku testu NIPT. Jeśli nasza Pacjentka wykonuje dodatkowe badania w ramach potwierdzenia lub wykluczenia choroby, otrzyma refundację dodatkowego badania genetycznego do ok. 2600 zł w ramach ubezpieczenia. Refundacja nie dotyczy badań wykonanych w ramach NFZ.

Gdzie można wykonać test NIFTY Pro najtaniej?

Wybierając laboratorium do wykonania testu NIFTY Pro, nie tylko cena powinna być brana pod uwagę. Istotne jest również sprawdzenie zakresu badanych chorób oraz dostępnych dodatkowych udogodnień.

Warto zwrócić uwagę na to, czy badanie NIFTY Pro obejmuje szeroki zakres analizowanych chorób. Test oferujący najszerszy zakres badań pozwoli rodzicom na uzyskanie kompleksowej informacji o zdrowiu ich dziecka.

Dodatkowo, przy wyborze laboratorium warto sprawdzić, czy istnieje możliwość pobrania próbki krwi w domu. Taka opcja jest szczególnie wygodna dla osób, które nie mają możliwości osobistego stawiennictwa w placówce medycznej.

Ważnym aspektem jest również dostępność wyniku online oraz możliwość skorzystania z konsultacji ze specjalistą w przypadku nieprawidłowego wyniku testu. Darmowe konsultacje i wsparcie lekarza genetyka mogą zapewnić rodzicom dodatkowe poczucie bezpieczeństwa i pewności co do interpretacji wyników.

Podsumowując, przy wyborze placówki do wykonania testu NIFTY Pro należy uwzględnić nie tylko cenę badania, ale również zakres analizowanych chorób oraz dostępne udogodnienia, które mogą wpłynąć na komfort i spokój rodziców.

Dlaczego warto zrobić badanie NIFTY Pro?

Badanie NIFTY Pro oferuje wiele korzyści, które sprawiają, że warto zdecydować się na jego wykonanie. Jedną z najważniejszych zalet jest wysoka dokładność wyników. Badanie to ma ponad 99% czułości dla zespołu Downa i zostało poddane walidacji klinicznej na blisko 147 000 ciąż. Dzięki temu rodzice mogą mieć pewność, że wyniki będą wiarygodne i dokładne.

Kolejną zaletą jest szybki czas oczekiwania na wynik. Często już po 5-6 dniach roboczych można poznać rezultat badania, a maksymalny czas oczekiwania to 10 dni roboczych. Dodatkowo, wynik jest dostępny od razu online, co pozwala rodzicom szybko zapoznać się z wynikiem i podjąć odpowiednie decyzje.

Wybierając badanie NIFTY Pro, rodzice mają również możliwość skorzystania z wygody i bliskości lokalizacji. Badanie można wykonać w jednej z 300 przychodni w Polsce lub skorzystać z usługi pielęgniarki, która pobierze krew w domu pacjenta. To szczególnie korzystne dla osób, które nie mają możliwości osobistego stawiennictwa w placówce medycznej.

Ostatnią, ale nie mniej istotną zaletą badania NIFTY Pro jest możliwość konsultacji z lekarzem genetykiem w przypadku wykrycia nieprawidłowości. Pacjenci mają zapewnioną konsultację z doświadczonym specjalistą, który pomoże zinterpretować wyniki i udzieli odpowiednich porad oraz wsparcia medycznego.

Test NIFTY Pro - jakie są koszty i dlaczego?

Cena testu NIFTY pro jest uzasadniona ze względu na zastosowane nowoczesne technologie i metody analizy DNA płodowego. Badanie to opiera się na metodzie sekwencjonowania nowej generacji (NGS), która umożliwia analizę wielu genów jednocześnie. Dzięki temu możliwe jest wykrycie większej liczby nieprawidłowości genetycznych u płodu.

Ponadto, test NIFTY Pro wykorzystuje zaawansowane techniki bioinformatyczne, które pozwalają na dokładną analizę sekwencji DNA. To sprawia, że badanie ma bardzo wysoką czułość i dokładność wyników. Jednakże, zastosowanie tych nowoczesnych technologii wiąże się z kosztami, które muszą być pokryte przez Pacjentów.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Czy test NIFTY jest refundowany?

Test NIFTY nie podlega refundacji przez NFZ.

Jaka jest cena testu NIFTY Pro?

Cena testu NIFTY Pro może się różnić, zawsze warto zapytać o aktualne promocje naszych konsultantów: 605 500 515.

Jakie choroby wykrywa test NIFTY?

Test NIFTY może wykryć m.in. zespoły trisomii chromosomów 21, 18 i 13.

Jakie wyniki dostarcza badanie NIFTY Pro?

Badanie NIFTY Pro może dostarczyć informacji genetycznych o płodzie, takich jak obecność trisomii chromosomów.

Jak wygląda proces pobierania próbki do testu NIFTY?

Proces pobierania próbki do badania NIFTY jest nieinwazyjny i polega na pobraniu krwi matki.

Czy można wykonać test NIFTY Pro w ratach?

Nasza firma oferuje możliwość wykonania testu NIFTY Pro w ratach, należy zapytać o szczegóły naszych konsultantów: 605 500 515.

Ikonka strzałki | test Nifty Pro

Zarezerwuj wizytę online! Teraz -15%

Prosimy o wypełnienie formularza. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu potwierdzenia terminu.

1. Wybierz poradnię lub wizytę domową
2. Wybierz lokalizację

Zadzwonimy do Ciebie, aby znaleźć najbliższą poradnię

3. Wybierz preferowaną datę testu.
Ikonka kalendarza | Nifty Pro
4. Wprowadź swoje dane osobowe
REZERWACJA BEZ RYZYKA
W każdej chwili możesz zaktualizować lub anulować swoją rezerwację
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie rezerwacji. Klikając "Zarezerwuj termin" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i przetwarzaniem Twoich danych przez Centrum Testów Genetycznych Sp. z o.o.
Dostępne metody płatności
Logo Master Card | Test Nifty ProLogo Visa | Test Nifty ProLogo Blik | Test Nifty Proprzelewy 24 logo | nifty pro testklarna logo | nifty pro testgoogle pay logo | nifty pro testapple pay logo | nifty pro testprzelew 
bankowy logo | Test Nifty Pro
Logo Powered by Stripe | Test Nifty Pro
Dziękuję! Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
2. Wpisz swój adres
3. Wybierz preferowaną datę testu.
Ikonka kalendarza | Nifty Pro
4. Wprowadź swoje dane osobowe
REZERWACJA BEZ RYZYKA: Bez płatności z góry
W każdej chwili możesz zaktualizować lub anulować swoją rezerwację
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie rezerwacji. Klikając "Zarezerwuj termin" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i przetwarzaniem Twoich danych przez Centrum Testów Genetycznych Sp. z o.o.
Dostępne metody płatności
Logo Master Card | Test Nifty ProLogo Visa | Test Nifty ProLogo Blik | Test Nifty Proprzelewy 24 logo | nifty pro testklarna logo | nifty pro testgoogle pay logo | nifty pro testapple pay logo | nifty pro testprzelew 
bankowy logo | Test Nifty Pro
Logo Powered by Stripe | Test Nifty Pro
Dziękuję!Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups!Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
Niebieski gradient || Nifty Pro
Fioletowy gradient || Nifty Pro
ikonks ptaszek na białym tle | Test nifty pro