Szósty miesiąc ciąży - zmiany wewnętrzne u dziecka i fizyczne u matki

Szósty miesiąc ciąży - zmiany wewnętrzne u dziecka i fizyczne u matki

Informacje o zmianach wewnętrznych u dziecka w szóstym miesiącu ciąży. Sprawdź, jak rozwija się Twoje dziecko i jakie badania należy wykonać.
Czerwone serce małe | Nifty Pro
Zespół NIFTY
13 minut do przeczytania
 1. Szósty miesiąc ciąży, który to tydzień?
 2. 6 miesiąc ciąży, jak wygląda dziecko?
 3. 6 miesiąc ciąży rozwój dziecka
 4. 6 miesiąc ciąży - dolegliwości i objawy
 5. Zmiany wewnętrzne u dziecka w szóstym miesiącu ciąży
 6. Zmiany fizyczne u matki w szóstym miesiącu ciąży
 7. Brzuch ciążowy 6 miesiąc ciąży
 8. Planowanie porodu w szóstym miesiącu ciąży
 9. Organizacja baby shower dla przyszłej mamy
 10. Znaczenie odpoczynku i relaksu w szóstym miesiącu ciąży
 11. FAQ: najczęściej zadawane pytania
 12. 6 miesiąc ciąży, który tydzień?
 13. Jak rozwija się dziecko w 6. miesiącu ciąży?
 14. Jakie objawy mogą występować w 6. miesiącu ciąży?
 15. Czy w 6. miesiącu ciąży można spokojnie spać?
 16. Kiedy powinnam zgłosić się do lekarza w 6. miesiącu ciąży?
 17. Jak duży powinien być brzuch w 6. miesiącu ciąży?
 18. Czy w 6. miesiącu ciąży mogę doświadczyć przedwczesnego porodu?
 19. Jakie są typowe symptomy miesiąc po miesiącu w 6. miesiącu ciąży?

Spis treści:

This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.

W szóstym miesiącu ciąży dziecko doświadcza ważnych zmian w swoim rozwoju wewnętrznym, podczas gdy matka doświadcza różnych zmian fizycznych. W tym artykule omówimy te zmiany oraz poruszymy tematy związane z przygotowaniem się na przyjście dziecka, planowaniem porodu, organizacją baby shower oraz znaczeniem odpoczynku i relaksu dla przyszłej mamy.

Szósty miesiąc ciąży, który to tydzień?

Szósty miesiąc ciąży zwykle obejmuje tygodnie od 23 do 27. Ciąża jest często liczona w tygodniach, a pełna ciąża trwa około 40 tygodni, podzielonych na trzy trymestry. Szósty miesiąc znajduje się w drugim trymestrze, który jest czasem, gdy wiele kobiet czuje się najlepiej podczas ciąży, z mniejszą ilością objawów porannych i zwiększoną energią przed wejściem w ostatni trymestr. W tym czasie dziecko rośnie i rozwija się intensywnie, a wiele kobiet zaczyna regularnie odczuwać ruchy dziecka.

Podczas szóstego miesiąca ciąży znajdujesz się już w 23 tygodniu ciąży. W tym okresie rozwój dziecka jest bardzo intensywny, a ruchy dziecka stają się coraz bardziej odczuwalne. Twój brzuch może stawać się coraz twardszy w wyniku rosnącego dziecka. Możesz zauważyć, że waga dziecka rośnie wraz z wielkością brzucha. To czas, kiedy warto wykonać USG połówkowe, które pozwoli lekarzowi sprawdzić stan rozwoju dziecka.

Ciąża w 6 miesiącu może być pełna różnych objawów, które mogą być dla Ciebie trudne. Możesz mieć problemy ze snem, ale również odczuwać radość z rosnącego dziecka w brzuchu. W 23 tygodniu ciąży brzuch rośnie coraz szybciej w wyniku intensywnego rozwoju dziecka. To dobry moment, aby pomyśleć o szkole rodzenia i dowiedzieć się więcej o tym, co Cię czeka podczas porodu. Dzięki tym wiadomościom, w razie przedwczesnego porodu, szanse na przeżycie dziecka rosną. Daje to nadzieje na urodzenie zdrowego dziecka.

6 miesiąc ciąży, jak wygląda dziecko?

Rozwój dziecka w 6 miesiącu ciąży jest bardzo intensywny, a maluch zaczyna coraz bardziej przypominać noworodka. Można odczuwać ruchy dziecka, choć być może są one jeszcze dość słabe.

Ogólnie, w tym okresie ciąży, dziecko zaczyna coraz bardziej rozwijać się i odczuwać. Możemy zauważyć mały brzuch w 6 miesiącu ciąży, który jednak rośnie coraz szybciej. W 23 tygodniu ciąży często wykonuje się USG połówkowe i sprawdza stan zdrowia oraz glukozę we krwi. 6 miesiąc ciąży to także czas, kiedy dziecko zacznie coraz bardziej różnymi sposobami reagować na otoczenie.

6 miesiąc ciąży rozwój dziecka

W szóstym miesiącu ciąży rozwój dziecka jest już znacząco zaawansowany. W tym czasie następuje wiele ważnych zmian i rozwija się wiele funkcji życiowych. Oto kluczowe punkty dotyczące rozwoju dziecka w szóstym miesiącu ciąży:

 1. Wzrost i rozwój ciała: Dziecko w tym okresie szybko przybiera na wadze i rośnie. Jego skóra jest jeszcze cienka i prześwitująca, ale zaczyna pokrywać się warstwą tłuszczu, która pomoże mu utrzymać ciepło po urodzeniu.
 2. Rozwój ruchowy: Dziecko jest teraz bardziej aktywne i może wykonywać więcej ruchów, które są możliwe do wyczuwania przez matkę. Mogą to być kopnięcia, przewracanie się czy nawet czkawka.
 3. Rozwój zmysłów: Zmysły dziecka są coraz bardziej rozwinięte. Ma ono w pełni ukształtowane oczy i choć powieki mogą być jeszcze zamknięte na stałe, reaguje na światło. Słuch jest również rozwinięty; dziecko może reagować na dźwięki dochodzące z zewnątrz, w tym na głos matki.
 4. Układ oddechowy: Płuca dziecka nadal się rozwijają, ale zaczyna ono ćwiczyć ruchy oddechowe, nawet jeśli nie oddycha jeszcze powietrzem. To ważne przygotowanie do oddychania po urodzeniu.
 5. Układ trawienny i wydalniczy: Dziecko zaczyna połykać małe ilości płynu owodniowego, co jest ważnym ćwiczeniem dla przyszłego karmienia. Nerkom również rozpoczynają pracę, produkcja moczu jest kontynuowana.
 6. Cechy płciowe: Cechy płciowe są coraz bardziej zauważalne, więc w tym okresie łatwiej jest określić płeć dziecka za pomocą ultrasonografii.
 7. Rozwój mózgu: Mózg dziecka szybko się rozwija, formują się nowe połączenia neuronalne. W tym czasie rozwijają się również zdolności poznawcze.

Warto pamiętać, że każde dziecko rozwija się indywidualnie, a powyższe punkty są ogólnymi wytycznymi. Regularne wizyty u lekarza pozwalają na monitorowanie zdrowia i rozwoju dziecka, dając możliwość wczesnego zidentyfikowania ewentualnych nieprawidłowości.

6 miesiąc ciąży - dolegliwości i objawy

W szóstym miesiącu ciąży, wiele kobiet może doświadczać różnych dolegliwości. Jest to okres, w którym wiele objawów ciąży staje się bardziej zauważalnych. Oto niektóre z najczęstszych dolegliwości w tym okresie:

 1. Ruchy dziecka: choć poczucie ruchów dziecka jest ekscytujące, czasami może być również niewygodne, zwłaszcza gdy dziecko kopie lub obraca się w niezręcznych pozycjach.
 2. Bóle pleców: zwiększona waga i zmiana środka ciężkości mogą prowadzić do bólów pleców. Ćwiczenia, takie jak joga dla ciężarnych, mogą pomóc złagodzić niektóre z tych dolegliwości.
 3. Obrzęki: wiele kobiet doświadcza obrzęków, szczególnie w nogach i stopach, ze względu na zwiększoną ilość płynów w organizmie i ucisk na naczynia krwionośne.
 4. Zgaga i niestrawność: zwiększenie się wielkości macicy może wywierać nacisk na żołądek i jelita, co może prowadzić do zgagi, niestrawności i wzdęć.
 5. Wzrost apetytu: wzrost apetytu może być również powszechny, ponieważ ciało potrzebuje dodatkowych kalorii do wsparcia rosnącego dziecka.
 6. Zmiany skórne: możesz zauważyć ciemniejsze linie na skórze, zwłaszcza linii nigra – ciemnej linii biegnącej przez środek brzucha. Ponadto, niektóre kobiety doświadczają ciemniejszych plam na twarzy znanych jako maska ciążowa.
 7. Trudności ze snem: znalezienie wygodnej pozycji do spania może stać się wyzwaniem w miarę wzrostu brzucha. Używanie poduszek do wsparcia brzucha i nóg może pomóc.
 8. Zmęczenie i zmiany nastroju: choć wiele kobiet czuje się lepiej w drugim trymestrze, zmęczenie może ponownie stać się problemem wraz z bliższym terminem porodu. Zmiany hormonalne mogą również wpływać na Twoje nastroje.

6 miesiąc ciąży to czas, kiedy dziecko intensywnie rozwija się w macicy. W tym okresie ciąży, matka może odczuwać słabe ruchy dziecka. Po 21 tygodniu ciąży brzuch zaczyna twardnieć, a po 23 tygodniu ciąży wykonuje się USG połówkowe, aby sprawdzić rozwój dziecka.

6 miesiąc ciąży objawy:

 1. Powiększenie brzucha: w miarę jak dziecko rośnie, brzuch staje się coraz większy i cięższy, co może powodować różne dolegliwości, takie jak bóle pleców czy problemy z utrzymaniem równowagi.
 2. Wzmożone ruchy dziecka: w szóstym miesiącu ciąży wiele kobiet zauważa zwiększoną aktywność dziecka. Kopnięcia i poruszanie się mogą być bardziej odczuwalne.
 3. Braxton Hicks Contractions: często określane jako „fałszywe skurcze,” te nieszkodliwe skurcze mogą pojawić się już w drugim trymestrze. Są to nieregularne skurcze macicy, które przygotowują ciało do porodu.
 4. Zmiany w skórze: wiele kobiet doświadcza zmian w wyglądzie skóry, takich jak ciemniejsze plamy na twarzy (melazma), rozstępy na brzuchu, piersiach, biodrach i udach oraz „linia nigra” - ciemna linia biegnąca od pępka do łonu.
 5. Obrzęki: może pojawić się obrzęk nóg, rąk i twarzy z powodu zatrzymywania wody w organizmie. Wiele kobiet zauważa, że ich buty stają się ciaśniejsze.
 6. Zgaga i refluks: wzrost wielkości macicy może wywierać nacisk na żołądek, co prowadzi do zgagi lub refluksu kwasowego.
 7. Zmęczenie: pomimo że wiele kobiet czuje się lepiej w drugim trymestrze, wzrost wielkości ciała i inne dolegliwości mogą przyczyniać się do uczucia zmęczenia.
 8. Zwiększone oddawanie moczu: wzrost wielkości macicy może wywierać nacisk na pęcherz, co skutkuje częstszą potrzebą korzystania z toalety.
 9. Zmiany emocjonalne: hormonalne zmiany w ciąży mogą wpływać na nastrój, prowadząc do zmian emocjonalnych, takich jak wahania nastroju czy niepokój.

Pamiętaj, że każda ciąża jest inna, a to, co doświadczasz, może różnić się od innych kobiet. Ważne jest, aby dbać o siebie, słuchać swojego ciała i regularnie konsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że Ty i Twoje dziecko jesteście zdrowi.

Zmiany wewnętrzne u dziecka w szóstym miesiącu ciąży

Rozwój narządów sensorycznych: w szóstym miesiącu ciąży rozwój Twojego dziecka postępuje szybko. W tym okresie maluch otwiera powieki i zaczyna reagować na głośne dźwięki. Jego kubki smakowe są już w stanie rozpoznać różne smaki, które spożywasz poprzez płyn owodniowy.

Może się zdarzyć, że po zjedzeniu ostrej potrawy zauważysz zwiększoną aktywność Twojego dziecka. Bicie serca jest już na tyle głośne, że można je usłyszeć przez stetoskop, a Twój partner może nawet słyszeć je przykładając ucho do Twojego brzucha.

Reakcje na bodźce dźwiękowe i smakowe: w szóstym miesiącu ciąży Twoje dziecko coraz bardziej reaguje na bodźce dźwiękowe i smakowe. Może wykazywać większą czujność na głośne dźwięki i intensywność smaków, które docierają do niego przez płyn owodniowy. To fascynujący czas, gdy możesz zaobserwować, jak Twoje dziecko coraz bardziej angażuje się w interakcję ze światem zewnętrznym.

Zmiany fizyczne u matki w szóstym miesiącu ciąży

Przyrost wagi i dyskomfort związany z ruchem: w miarę jak Twoje dziecko rośnie, przybierasz na wadze. To naturalne i oczekiwane zjawisko, ale może powodować pewien dyskomfort, zwłaszcza gdy jesteś w ruchu przez dłuższy czas. Dlatego ważne jest, abyś regularnie odpoczywała, w tym unosząc nogi do góry, kiedy tylko możesz. Dodatkowo, znalezienie wygodnej pozycji do spania może być trudniejsze. Możesz spróbować użyć kilku poduszek, aby zapewnić sobie komfortowy sen.

Rozciąganie skóry i możliwe swędzenie: w szóstym miesiącu ciąży Twoja skóra mocniej się rozciąga, aby pomieścić rosnące dziecko. To może powodować swędzenie i uczucie napięcia skóry. Aby złagodzić te objawy, warto regularnie nawilżać skórę kremem odpowiednim dla ciężarnych. Pamiętaj jednak, że niektóre produkty mogą zawierać składniki, które należy unikać w ciąży, dlatego zawsze sprawdzaj etykiety przed użyciem.

Opuchlizna stóp, kostek, rąk i twarzy: w szóstym miesiącu ciąży może pojawić się opuchlizna, zwłaszcza w strefach narażonych na zatrzymywanie płynów, takich jak stopy, kostki, ręce i twarz. Jeśli opuchlizna jest umiarkowana i nie towarzyszą jej inne objawy, takie jak ból czy nadmierne zaczerwienienie, najprawdopodobniej jest to normalne zjawisko w ciąży. Jednak jeśli opuchlizna jest bardzo nasilona lub pojawia się nagle, warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ może być to oznaka problemów zdrowotnych.

Brzuch ciążowy 6 miesiąc ciąży

W szóstym miesiącu ciąży brzuch kobiety jest już wyraźnie zaokrąglony, co stanowi piękne odzwierciedlenie rosnącego życia w jej wnętrzu. To czas, gdy większość przyszłych mam odczuwa wzmożone ruchy dziecka, co jeszcze bardziej wzmacnia ich więź. W 6 miesiącu ciąży można odczuć także twardość brzucha, co jest związane z rosnącym dzieckiem. Nadszedł już 23 tydzień ciąży, co oznacza, że maleństwo rośnie coraz szybciej.

Brzuch staje się centralnym punktem zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym, będąc symbolem oczekiwania i nadziei. W tym okresie ciąży zmiany w ciele są już bardzo widoczne, a samopoczucie kobiet może być różnorodne – od przypływów energii do momentów zmęczenia i dyskomfortu.

Szósty miesiąc to również czas, gdy wiele kobiet zaczyna aktywnie przygotowywać się do roli matki, kompletując wyprawkę dla dziecka i aranżując jego przyszłą przestrzeń. Pomimo fizycznych wyzwań, jest to głęboko satysfakcjonujący etap ciąży, pełen radosnego oczekiwania i marzeń o przyszłości z nowym członkiem rodziny.

Dziecko w 6 miesiącu ciąży rozwija się intensywnie, a jego waga w 23 tygodniu zaczyna być coraz większa. Już od miesiąca 2 można zauważyć, że maleństwo ma mały brzuch, który rośnie wraz z jego rozwojem. W drugim trymestrze ciąży możesz odczuwać nieco trudności ze snem, ale równocześnie cieszysz się coraz bliżej pojawienia się dziecka na świecie. To magiczny czas, gdy możesz zacząć planować przyjście nowego członka rodziny.

Planowanie porodu w szóstym miesiącu ciąży

W szóstym miesiącu ciąży warto zacząć planować poród, aby być przygotowanym na ten wyjątkowy moment. Jednym z pierwszych kroków jest omówienie planu porodu z lekarzem lub położną. Podczas takiej rozmowy możesz przedstawić swoje preferencje dotyczące pozycji podczas porodu, sposobu łagodzenia bólu oraz czynności zaraz po narodzinach dziecka.

Określenie preferowanej pozycji podczas porodu jest istotne, ponieważ może wpływać na komfort i przebieg samego procesu. Możesz dowiedzieć się o różnych opcjach, takich jak pozycja leżąca, klęcząca, siedząca czy na boku, i zdecydować, która najbardziej Ci odpowiada. Ważne jest również omówienie sposobów łagodzenia bólu, takich jak techniki oddechowe, masaż czy farmakologiczne metody przeciwbólowe.

Po porodzie istnieje wiele czynności do wykonania, które warto wcześniej przemyśleć i omówić. Może chcesz określić, kto przetnie pępowinę? Warto również pomyśleć o tym, jak chciałabyś, aby przebiegały pierwsze chwile po porodzie, czy chciałabyś karmić piersią od razu czy poczekać, aż lepiej się poczujesz. Planowanie porodu pozwoli Ci poczuć się pewniej i przygotować na ten wyjątkowy moment w Twoim życiu.

Organizacja baby shower dla przyszłej mamy

W szóstym miesiącu ciąży, rodzina lub koleżanki mogą rozpocząć przygotowania do baby shower, czyli spotkania organizowanego na cześć przyszłej mamy i jej dziecka. To wspaniała okazja do wspólnego świętowania i wyrażenia radości z nadchodzącego przyjścia maluszka na świat.

Podczas baby shower można zorganizować różnego rodzaju gry i zabawy, które dodadzą atmosferze radości i śmiechu. Można również zorganizować konkurs na wybór imienia dla dziecka, gdzie wszyscy goście będą mogli podać swoje propozycje. To nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na zaangażowanie wszystkich uczestników w przygotowania do narodzin dziecka.

Baby shower to również doskonała okazja, aby przyszła mama otrzymała wsparcie emocjonalne i praktyczne od swojej rodziny i przyjaciół. Goście mogą podzielić się swoimi doświadczeniami z macierzyństwa, udzielić cennych rad i pomóc w wyborze niezbędnych rzeczy dla malucha. To nie tylko umożliwia przyszłej mamie poczucie wsparcia społeczności, ale także daje jej pewność, że nie jest sama w tym pięknym, ale czasami trudnym okresie ciąży.

Znaczenie odpoczynku i relaksu w szóstym miesiącu ciąży

Zbliżając się do końca szóstego miesiąca ciąży, ważne jest, aby znaleźć czas na odpoczynek i relaks, pomimo wielu obowiązków związanych z przygotowaniami do przyjścia dziecka na świat. Choć może być trudno znaleźć chwilę dla siebie, regularny odpoczynek ma wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego przyszłej mamy.

Odpoczynek pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i wyczerpania, które mogą towarzyszyć ciąży. Pozwala również na złagodzenie napięcia mięśniowego i bólu pleców, które często występują w tym okresie. Warto pamiętać, że kiedy Ty odpoczywasz, również Twoje dziecko ma szansę na regenerację i rozwój.

Istnieje wiele sposobów na relaks i odprężenie w szóstym miesiącu ciąży. Możesz spróbować medytacji lub jogi, które pomogą Ci zrelaksować się i skoncentrować na swoim oddechu. Ciepła kąpiel lub masaż mogą również przynieść ulgę i poprawić samopoczucie. Ważne jest, aby słuchać swojego ciała i robić to, co sprawia Ci przyjemność. Pamiętaj, że odpoczynek i relaks są równie ważne jak przygotowania do przyjścia dziecka, dlatego poświęć sobie czas na regenerację i dbanie o swoje dobre samopoczucie.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

6 miesiąc ciąży, który tydzień?

Szósty miesiąc ciąży obejmuje tygodnie od 23. do 27. tygodnia ciąży. Oznacza to, że trwający tydzień należy do szóstego miesiąca ciąży zgodnie z kalendarzem ciążowym.

Jak rozwija się dziecko w 6. miesiącu ciąży?

W 6 miesiącu ciąży dziecko wciąż intensywnie rośnie i rozwija się. Możesz już odczuwać jego ruchy, a układ nerwowy i mięśnie stają się coraz silniejsze.

Jakie objawy mogą występować w 6. miesiącu ciąży?

W 6. miesiącu ciąży możesz doświadczać takich objawów jak powiększający się brzuch, problemy ze snem, skurcze łydek oraz ogólny dyskomfort związany z rozwojem dziecka.

Czy w 6. miesiącu ciąży można spokojnie spać?

W 6. miesiącu ciąży może być trudniej znaleźć wygodną pozycję do snu ze względu na rosnący brzuch. Stosowanie dodatkowych poduszek może pomóc w znalezieniu komfortowej pozycji do snu.

Kiedy powinnam zgłosić się do lekarza w 6. miesiącu ciąży?

Regularne wizyty kontrolne są ważne w każdym etapie ciąży. Jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne, odczuwasz niepokojące objawy lub masz wątpliwości, powinnaś skonsultować się z lekarzem.

Jak duży powinien być brzuch w 6. miesiącu ciąży?

W 6. miesiącu ciąży rozmiar brzucha może się różnić w zależności od indywidualnych cech fizycznych. Nie ma jednego "idealnego" rozmiaru brzucha, ważne jest, abyś czuła się komfortowo i była regularnie monitorowana przez lekarza.

Czy w 6. miesiącu ciąży mogę doświadczyć przedwczesnego porodu?

Ryzyko przedwczesnego porodu zwiększa się w miarę postępu ciąży, dlatego w 6. miesiącu ciąży ważne jest zachowanie ostrożności i monitorowanie wszelkich objawów mogących wskazywać na przedwczesny poród.

Jakie są typowe symptomy miesiąc po miesiącu w 6. miesiącu ciąży?

W 6. miesiącu ciąży możesz zauważyć dalsze powiększanie się brzucha, wzmożone ruchy dziecka oraz zwiększone zmęczenie. Ważne jest, abyś nadal dbała o swoje zdrowie i regularnie wykonywała zalecone badania kontrolne.

Ikonka strzałki | test Nifty Pro

Zarezerwuj wizytę online! Teraz -15%

Prosimy o wypełnienie formularza. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu potwierdzenia terminu.

1. Wybierz poradnię lub wizytę domową
2. Wybierz lokalizację

Zadzwonimy do Ciebie, aby znaleźć najbliższą poradnię

3. Wybierz preferowaną datę testu.
Ikonka kalendarza | Nifty Pro
4. Wprowadź swoje dane osobowe
REZERWACJA BEZ RYZYKA
W każdej chwili możesz zaktualizować lub anulować swoją rezerwację
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie rezerwacji. Klikając "Zarezerwuj termin" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i przetwarzaniem Twoich danych przez Centrum Testów Genetycznych Sp. z o.o.
Dostępne metody płatności
Logo Master Card | Test Nifty ProLogo Visa | Test Nifty ProLogo Blik | Test Nifty Proprzelewy 24 logo | nifty pro testklarna logo | nifty pro testgoogle pay logo | nifty pro testapple pay logo | nifty pro testprzelew 
bankowy logo | Test Nifty Pro
Logo Powered by Stripe | Test Nifty Pro
Dziękuję! Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
2. Wpisz swój adres
3. Wybierz preferowaną datę testu.
Ikonka kalendarza | Nifty Pro
4. Wprowadź swoje dane osobowe
REZERWACJA BEZ RYZYKA: Bez płatności z góry
W każdej chwili możesz zaktualizować lub anulować swoją rezerwację
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie rezerwacji. Klikając "Zarezerwuj termin" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i przetwarzaniem Twoich danych przez Centrum Testów Genetycznych Sp. z o.o.
Dostępne metody płatności
Logo Master Card | Test Nifty ProLogo Visa | Test Nifty ProLogo Blik | Test Nifty Proprzelewy 24 logo | nifty pro testklarna logo | nifty pro testgoogle pay logo | nifty pro testapple pay logo | nifty pro testprzelew 
bankowy logo | Test Nifty Pro
Logo Powered by Stripe | Test Nifty Pro
Dziękuję!Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups!Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
Niebieski gradient || Nifty Pro
Fioletowy gradient || Nifty Pro
ikonks ptaszek na białym tle | Test nifty pro