Zmiany w ubezpieczeniu NIFTY Pro dla pacjentek w Polsce

Zmiany w ubezpieczeniu NIFTY Pro dla pacjentek w Polsce

Odkryj zmiany w ubezpieczeniu NIFTY Pro dla pacjentek w Polsce. Wykonywanie testu stało się jeszcze łatwiejsze. Zapisz się już od 10 tygodnia ciąży!
Czerwone serce małe | Nifty Pro
Zespół NIFTY
7 minut do przeczytania

Spis treści:

This is some text inside of a div block.
This is some text inside of a div block.

Zmiany w ubezpieczeniu NIFTY Pro dostępnym dla pacjentek w Polsce

Artykuł przedstawia aktualne zmiany w ubezpieczeniu NIFTY Pro dostępnym dla pacjentek w Polsce. Omawiane są informacje dotyczące refundacji amniopunkcji po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu NIPT oraz różne opcje ubezpieczenia oferowane przez firmy sprzedające testy NIPT.

Zmiany w ubezpieczeniu NIFTY Pro dostępnym dla pacjentek w Polsce

W ostatnich miesiącach nastąpiły duże zmiany w ubezpieczeniu testu prenatalnego NIFTY Pro dostępnym dla pacjentek w Polsce. Nowe przepisy wprowadziły wiele pytań i wątpliwości wśród przyszłych Mam. Dlatego warto przyjrzeć się dokładniej tym zmianom i zrozumieć, jak wpływają one na wybór najlepszego nieinwazyjnego testu prenatalnego NIPT.

Jedną z istotnych zmian jest możliwość refundacji/opłacenia amniopunkcji po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu NIPT. Oznacza to, że każda przyszła Mama w Polsce, która otrzyma nieprawidłowy (pozytywny) wynik testu NIPT, może bezpłatnie wykonać dodatkowe badania diagnostyczne dzięki refundacji NFZ.

Nie wszyscy partnerzy oferujący sprzedaż online testu NIFTY Pro zapewniają możliwość umówienia pacjentki na amniopunkcję lub inne dodatkowe badanie - bez dodatkowych kosztów po uzyskaniu wyniku. Warto również zauważyć, że obecnie żaden test NIFTY Pro nie posiada ubezpieczenia na pozytywny wynik, czyli taki, który wykrył nieprawidłowość genetyczną. Jednakże, niektóre testy oferują refundację kosztów wykonania dodatkowych badań diagnostycznych w przypadku otrzymania pozytywnego wyniku. Warunki refundacji/opłacenia badań mogą się różnić w zależności od miejsca zakupu testu, dlatego ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem sprzedaży i dowiedzieć się, jakie są specyficzne warunki dla wybranego testu.

Warunki refundacji w przypadku wyniku pozytywnego

Po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu NIPT istnieje możliwość skorzystania z opłacenia dodatkowych badań diagnostycznych. Warunki mogą się różnić w zależności od konkretnego testu oraz miejsca, w którym został zakupiony. Warto dokładnie zapoznać się z regulaminem sprzedaży i dowiedzieć się, jakie są warunki dla wybranego testu.

Podczas analizowania warunków refundacji należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, warto sprawdzić, jaka jest wysokość kwoty objętej refundacją. Niektóre testy oferują pełną refundację kosztów wykonania dodatkowych badań diagnostycznych, podczas gdy inne mogą pokrywać tylko część tych kosztów. Należy również zwrócić uwagę na rodzaje wykrytych nieprawidłowości objętych refundacją. Część testów może ograniczać zakres refundowanych nieprawidłowości lub wymagać spełnienia określonych kryteriów diagnostycznych.

Warto porównać warunki między różnymi testami NIPT dostępnymi w Polsce, aby dokonać świadomego wyboru. Niezależnie od tego, jakie są warunki, zawsze warto skonsultować się z naszymi konsultantami (w sprawie testu NIFTY Pro) aby uzyskać dodatkowe informacje na temat testu: 605 500 515. Wybór najlepszego NIPT dla siebie powinien uwzględniać nie tylko aspekt finansowy, ale również zakres badanych chorób, metodę badania oraz dostępność konsultacji specjalistycznych.

Brak ubezpieczenia wyniku fałszywie negatywnego w testach NIFTY Pro i NIPT

Pojęcie wyniku fałszywie negatywnego odnosi się do sytuacji, gdy test NIPT nie wykryje nieprawidłowości u badanej pacjentki, pomimo ich istnienia. Dla przyszłych Mam jest to istotne zagadnienie, ponieważ wynik fałszywie negatywny może wprowadzić w błąd i skutkować brakiem podjęcia odpowiednich działań medycznych.

Warto zauważyć, że żaden z dostępnych w Polsce testów NIFTY Pro i NIPT nie posiada ubezpieczenia wyniku fałszywie negatywnego. Oznacza to, że istnieje ryzyko, że test nie wykryje nieprawidłowości, które faktycznie występują u badanej pacjentki. Dlatego ważne jest, aby przyszłe Mamy miały świadomość tego ograniczenia i podejmowały decyzję o dodatkowych badaniach diagnostycznych.

W przypadku otrzymania wyniku wysokiego ryzyka warto skonsultować się z lekarzem genetykiem klinicznym i omówić dalsze kroki. Przy zakupie testu NIFTY Pro - taka konsultacja jest bezpłatna. Niezależnie od wyniku testu NIPT, istnieje możliwość wykonania innych badań diagnostycznych, takich jak amniopunkcja, które mogą dostarczyć bardziej szczegółowych informacji na temat zdrowia nienarodzonego dziecka. Ważne jest, aby podejść do wyniku testu NIPT z rozwagą i uwzględnić potrzebę dodatkowych badań diagnostycznych w celu potwierdzenia wyniku i zapewnienia pełnej informacji o zdrowiu dziecka.

Refundacja w przypadku badania SANCO

Test SANCO to jedna z opcji dostępnych na rynku polskim, która oferuje refundację w przypadku otrzymania pozytywnego wyniku. Warunki refundacji są określone przez producenta i warto zapoznać się z nimi przed zakupem testu.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie producenta, refundacja testu SANCO wynosi do 1200 zł w przypadku wykrycia nieprawidłowości chromosomalnych 18., 21. lub 13. Warto jednak pamiętać, że warunkiem skorzystania z refundacji jest dostarczenie oryginalnej faktury zakupu testu. Jest to istotne, ponieważ bez tego dokumentu nie będzie możliwe uzyskanie zwrotu kosztów wykonania dodatkowych badań diagnostycznych.

Warto porównać warunki refundacji między różnymi testami NIPT dostępnymi w Polsce, aby dokonać świadomego wyboru. Każda przyszła Mama powinna zwrócić uwagę na wysokość refundacji, rodzaje wykrytych nieprawidłowości objętych refundacją oraz placówki wykonujące amniopunkcję. Ważne jest również zapoznanie się z regulaminem sprzedaży i upewnienie się, że warunki refundacji są dla nas satysfakcjonujące.

Możliwości opłacenia badań w przypadku badania NIFTY Pro

W przypadku badania NIFTY Pro istnieje możliwość umówienia pacjentki do ośrodka, z którym dostawca ma podpisaną umowę na wykonanie badań diagnostycznych. Polega to na skierowaniu pacjentki do wybranych placówek wskazanych przez sprzedawcę, gdzie może ona wykonać dodatkowe badania diagnostyczne, takie jak amniopunkcja. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku pacjentka musi korzystać z wybranych placówek.

Opcje Refundacji
Opcje Warunki
Kierowanie pacjentki do wybranych placówek Wykonanie dodatkowych badań wskazanych przez sprzedawcę
Wykonanie amniopunkcji w dowolnej placówce Opłacenie badania do wysokości ceny testu

Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przeanalizować obie opcje refundacji i zastanowić się, która jest dla nas bardziej korzystna. Istotne jest również skonsultowanie się z naszymi przedstawicielami i uzyskanie dodatkowych informacji na temat warunków opłacenia amniopunkcji oraz możliwości wykonania innych badań diagnostycznych.

Wybór badania prenatalnego - co warto wziąć pod uwagę?

Wybór najlepszego testu NIPT to istotna decyzja, która powinna uwzględniać wiele czynników. Oczywiście cena jest ważnym elementem, ale nie powinna być jedynym kryterium. Dostępność konsultacji z lekarzem genetykiem klinicznym w przypadku uzyskania wyniku wysokiego ryzyka jest równie istotna. Możliwość skonsultowania wyników i uzyskania dodatkowych informacji od specjalisty może mieć duże znaczenie dla przyszłej Mamy.

Ważne jest również świadome podejście do wyboru badania prenatalnego i zrozumienie korzyści wynikających z dodatkowego "ubezpieczenia" wyniku. Chociaż żaden test NIFTY Pro czy NIPT nie posiada ubezpieczenia wyniku fałszywie negatywnego, istnieje możliwość skorzystania z refundacji w przypadku otrzymania pozytywnego wyniku. Warunki refundacji mogą się różnić w zależności od konkretnego testu, dlatego warto dokładnie zapoznać się z regulaminem sprzedaży i dowiedzieć się, jakie są warunki refundacji dla wybranego testu.

FAQ: najczęściej zadawane pytania

Gdzie można wykonać test NIFTY Pro?

Test NIFTY Pro można wykonać w całej Polsce: w wybranych placówkach medycznych.

Jakie badania diagnostyczne obejmuje ubezpieczenie testu NIFTY Pro?

Ubezpieczenie testu NIFTY Pro obejmuje badanie genetyczne na obecność zespołów genetycznych, takich jak zespół Downa, zespół Edwardsa czy zespół Patau.

Czym jest próbka genetyczna w kontekście testu NIFTY Pro?

Próbka genetyczna jest materiałem pobranym od pacjentki, który jest analizowany pod kątem ewentualnych nieprawidłowości genetycznych w ramach testu NIFTY Pro.

Jakie są koszty badania testu NIFTY Pro?

Koszty testu NIFTY Pro mogą wynoszą od około 1996 zł. Zadzwoń do nas i zapytaj o aktualną cenę: 605 500 515

Q: Czy wykonanie testu NIFTY Pro jest wskazane w ciąży bliźniaczej?

Tak, test NIFTY Pro może być wykonywany także w ciąży bliźniaczej, aby ocenić ryzyko wystąpienia zespołów genetycznych u obu płodów.

Ikonka strzałki | test Nifty Pro

Zarezerwuj wizytę online! Teraz -15%

Prosimy o wypełnienie formularza. Po jego otrzymaniu skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu potwierdzenia terminu.

1. Wybierz poradnię lub wizytę domową
2. Wybierz lokalizację

Zadzwonimy do Ciebie, aby znaleźć najbliższą poradnię

3. Wybierz preferowaną datę testu.
Ikonka kalendarza | Nifty Pro
4. Wprowadź swoje dane osobowe
REZERWACJA BEZ RYZYKA
W każdej chwili możesz zaktualizować lub anulować swoją rezerwację
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie rezerwacji. Klikając "Zarezerwuj termin" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i przetwarzaniem Twoich danych przez Centrum Testów Genetycznych Sp. z o.o.
Dostępne metody płatności
Logo Master Card | Test Nifty ProLogo Visa | Test Nifty ProLogo Blik | Test Nifty Proprzelewy 24 logo | nifty pro testklarna logo | nifty pro testgoogle pay logo | nifty pro testapple pay logo | nifty pro testprzelew 
bankowy logo | Test Nifty Pro
Logo Powered by Stripe | Test Nifty Pro
Dziękuję! Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups! Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
2. Wpisz swój adres
3. Wybierz preferowaną datę testu.
Ikonka kalendarza | Nifty Pro
4. Wprowadź swoje dane osobowe
REZERWACJA BEZ RYZYKA: Bez płatności z góry
W każdej chwili możesz zaktualizować lub anulować swoją rezerwację
Twoje dane zostaną wykorzystane wyłącznie w celu skontaktowania się z Tobą w sprawie rezerwacji. Klikając "Zarezerwuj termin" zgadzasz się z naszą Polityką Prywatności i przetwarzaniem Twoich danych przez Centrum Testów Genetycznych Sp. z o.o.
Dostępne metody płatności
Logo Master Card | Test Nifty ProLogo Visa | Test Nifty ProLogo Blik | Test Nifty Proprzelewy 24 logo | nifty pro testklarna logo | nifty pro testgoogle pay logo | nifty pro testapple pay logo | nifty pro testprzelew 
bankowy logo | Test Nifty Pro
Logo Powered by Stripe | Test Nifty Pro
Dziękuję!Twoje zgłoszenie zostało odebrane!
Ups!Coś poszło nie tak podczas przesyłania formularza.
Niebieski gradient || Nifty Pro
Fioletowy gradient || Nifty Pro
ikonks ptaszek na białym tle | Test nifty pro